Dvoje znanstvenika Prehrambeno-tehnološkog fakulteta Osijek, prof. dr. sc. Jurislav Babić i doc. dr. sc. Ines Banjari, dobitnici su prestižnih nagrada Akademije tehničkih znanosti Hrvatske za 2016. godinu. Prof. dr. sc. Jurislav Babić dobitnik je Godišnje nagrade Rikard Podhorsky, a doc. dr. sc. Ines Banjari Godišnje nagrade mladom znanstveniku Vera Johanides.

Nagrada Rikard Podhorsky, dodjeljuje se članu Akademije tehničkih znanosti Hrvatske, istaknutom znanstveniku za osobito vrijedno znanstveno ili stručno dostignuće koje ima primjenu i koje je unaprijedilo suradnju s gospodarstvom ili je pružio istaknuti doprinos unapređenju rada Akademije i njezinoj afirmaciji u svijetu, tijekom proteklih pet godina.Nagrada mladom znanstveniku Vera Johanides dodjeljuje se znanstveniku mlađem od 35 godina koji ima obranjen doktorat znanosti, a koji je u proteklih pet godina ostvario zamjetan osobni znanstveni ili stručni napredak ili postigao zapaženi doprinos u području koje istražuje.

Naslovnica Obavijesti Naslovnica Znanstvenici Prehrambeno-tehnološkog fakulteta Osijek dobitnici prestižnih nagrada Akademije tehničkih znanosti Hrvatske