MEMBERS OF THE ORGANIZING COMMITTEE
Jurislav Babić (Osijek, Croatia), Chairman
Drago Šubarić (Osijek, Croatia), Vice-Chairman
Midhat Jašić (Tuzla, B&H), Vice-Chairman

Đurđica Ačkar (Osijek, Croatia)
Damir Alihodžić (Tuzla, B&H)
Almir Azabagić (Tuzla, B&H)
Ana-Marija Cikoš (Osijek, Hrvatska)
Aneda Cipurković (Tuzla, B&H)
Daniela Čačić Kenjerić (Osijek, Croatia)
Jelena Đugum (Zagreb, Croatia)
Ivana Flanjak (Osijek, Croatia)
Ljubica Glavaš-Obrovac (Osijek, Croatia)
Artur Gryszkyn (Wroclaw, Poland)
Igor Jerković (Split, Croatia)
Damir Ježek (Zagreb, Croatia)
Stela Jokić (Osijek, Croatia)
Antun Jozinović (Osijek, Croatia), Secretary
Vlatko Kopić (Osijek, Croatia)
Greta Krešić (Opatija, Croatia)
Ante Lončarić (Osijek, Croatia)
Jelka Pleadin (Zagreb, Croatia)
Ivana Rukavina (Osijek, Croatia)
Miralem Smajić (Tuzla, B&H)
Martina Smolić (Osijek, Croatia)
Marizela Šabanović (Tuzla, B&H)
Silvija Šafranko (Osijek, Hrvatska)
Antonija Šarić (Osijek, Croatia)
Krunoslav Zmaić (Osijek, Croatia)
Silva Wendling (Osijek, Croatia)

MEMBERS OF THE SCIENTIFIC COMMITTEE
Daniela Čačić Kenjerić (Osijek, Croatia), Chair of the Scientific Committee
Krunoslav Aladić (Vinkovci, Croatia)
Ines Banjari (Osijek, Croatia)
Sabina Begić (Tuzla, B&H)
Marijana Blažić (Karlovac, Croatia)
Dora Bučan Nenadić (Zagreb, Croatia)
Ines Drenjančević (Osijek, Croatia)
Lidija Jakobek Barron (Osijek, Croatia)
Irena Keser (Zagreb, Croatia)
Mirela Kopjar (Osijek, Croatia)
Olivera Koprivnjak (Rijeka, Croatia)
Blaženka Kos (Zagreb, Croatia)
Ljiljana Krstin (Osijek, Croatia)
Kiril Lisichkov (Skopje, Macedonia)
Borislav Miličević (Osijek, Croatia)
Maja Miškulin (Osijek, Croatia)
Tihomir Moslavac (Osijek, Croatia)
Benjamin Muhamedbegović (Tuzla, B&H)
Mario Panjičko (Zagreb, Croatia)
Eva Pavić (Zagreb, Croatia)
Valentina Pavić (Osijek, Croatia)
Anita Pichler (Osijek, Croatia)
Vesna Rastija (Osijek, Croatia)
Darja Sokolić (Osijek, Hrvatska)
Anamarija Stanković (Osijek, Croatia)
Senka Vidović (Novi Sad, Serbia)
Andrijana Včeva (Osijek, Croatia)
Dubravka Vitali Čepo (Zagreb, Croatia)
Darija Vranešić Bender (Zagreb, Croatia)
Aleksandra Tepić Horecki (Novi Sad, Serbia)
MEMBERS OF THE HONOURABLE COMMITTEE
Vladimir Andročec (Zagreb, Croatia)
Ivan Anušić (Osijek, Croatia)
Sead Ćatić (Tuzla, B&H)
Krunoslav Dugalić (Osijek, Croatia)
Josip Galić (Osijek, Croatia)
Vlado Guberac (Osijek, Croatia)
Boris Habrun (Zagreb, Croatia)
Nebojša Kojić (Vukovar, Croatia)
Helga Medić (Zagreb, Croatia)
Jure Mirat (Osijek, Croatia)
Ivan Ostojić (Mostar, B&H)
Biljana Pajin (Novi Sad, Serbia)
Mario Škrivanko (Vinkovci, Croatia)
Dora Smolčić Jurdana (Opatija, Croatia)
Marija Vučković (Zagreb, Croatia)
Ivan Vukoja (Zagreb, Croatia)
Željko Zubčić (Osijek, Croatia)