2. Noć znanosti na PTF-u

Prehrambeno-tehnološki fakultet Osijek nastavio je tradiciju i organizirao 2. Noć znanosti održanu 14. prosinca 2018. godine u prostorijama fakulteta. Kao i prošle godine profesori i asistenti zajedno sa studentima osmislili su čitav niz zanimljivih radionica, ponajprije namijenjenih učenicima srednjih škola, ali i široj populaciji. Teme ovogodišnjih radionica bile su: CSI PTF, Kako se pravi pivo?, Otkrijte tajnu ljepote, Kemija i hrana kao Thor i Dr. Strange, Čokoladno carstvo, Nutri room, Testirajte svoja osjetila, Voće ”superhrana”, Čarobna voda te Učimo kroz zabavu.

Voditeljica ovogodišnjeg projekta Noć znanosti dobila je financijsku potporu Ministarstava znanosti i obrazovanja za programe popularizacije znanosti u 2018. godini.

1. Intervju izv.prof.dr.sc. Stele Jokić za emisiju “Brtva Glave”

2. Županijska Panorama – HRT

3. Slavonska televizija (Rubrika: Uz jutarnju kavu)

4. Fotografije s različitih radionica