Marija Banožić sudjelovala na Znanstvenoj Školi Instituta Ruđer Bošković

Marija Banožić sudjelovala je od 24 do 27. studenog na znanstvenoj školi pod nazivom: „Integrirani pristup istraživanju utjecaja industrijskih odlagališta otpada na okoliš“.
Znanstvenu školu je organizirao Institut Ruđer Bošković, a namijenjena je svim studentima doktorskih studija koji se u okviru istraživanja na temi doktorske disertacije bave odlagalištima otpada i njihovim utjecajem na okoliš.
Program znanstvene škole obuhvatio je niz predavanja koja su polaznicima približila različite znanstvene pristupe u istraživanju industrijskog otpada, njegove primjene kao sekundarne sirovine te utjecaja takvih odlagališta na okoliš.

Također sudionici su mogli sudjelovati sa oralnom ili poster prezentacijom kojom bi ukratko predstavili svoj rad.
Marija Banožić sudjelovala je s poster prezentacijom „Primjena inovativnih tehnika ekstrakcije u održivom gospodarenju duhanskim otpadom“.