Sudjelovanje i organizacija 3. Dana mladih istraživača u Osijeku

Dana 30. studenog 2021. godine na Medicinskom fakultetu u Osijeku organizirana je 3. po redu konferencija „Dani mladih istraživača“ s ciljem okupljanja mladih istraživača i znanstvenika Sveučilišta u Osijeku.
U organizaciji ovogodišnjeg skupa sudjelovali su Prehrambeno-tehnološki fakultet Osijek, Medicinski fakultet Osijek, Fakultet za dentalnu medicinu i zdravstvo i Fakultet agrobiotehničkih znanosti Osijek te tri Odjela Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku (Odjel za biologiju, Odjel za kemiju, Odjel za fiziku).
Prof. dr. sc. Stela Jokić, voditeljica projekta i Silvija Šafranko, suradnik na projektu ByProExtract, bile su članovi organizacijskog odbora Dana mladih istraživača.
Marija Banožić, suradnik na ByProExtract projektu održala je predavanje pod nazivom „Extraction of bioactive compounds from tobacco waste“. Kroz svoje predavanje predstavila je svoju doktrosku disertaciju koja je nastala u sklopu ByProExtract projekta.