Izv.prof.dr.sc. Steli Jokić odobren bilateralni projekt sa Slovenijom

Izv. prof. dr. sc. Steli Jokić odobren je bilateralni projekt sa Slovenijom pod nazivom „Separacija aktivnih komponenta iz nusproizvoda prehrambene industrije – kakao ljuske i formulacija praškastih produkata“ u suradnji sa Fakultetom za kemiju i kemijsko inženjerstvo Sveučilišta u Mariboru pod vodstvom prof. dr. sc. Mojce Škerget. Cilj projekta je proizvodnja proizvoda s prilagođenim svojstvima, proizvoda s visokom dodanom vrijednošću i poboljšanim svojstvima (stabilnost, antioksidativna aktivnost, svojstva bojanja itd.) za uporabu kao funkcionalni sastojci. Istraživački rad obuhvatit će formulaciju proizvoda u praškastom obliku visokotlačnim mikronizacijskim procesima (PGSS) pomoću superkritičnih tekućina i karakterizaciju dobivenih proizvoda. Istraživanja u okviru projekta rezultirat će inovativnim održivim tehnologijama za proizvodnju bioproizvoda s visokom dodanom vrijednošću za uporabu u prehrambenoj, farmaceutskoj i kozmetičkoj industriji.

Trajanje projekta je od 1. siječnja 2018. do 31. prosinca 2019. godine. Listu odobrenih projekata preuzmite klikom na naznačenu ikonu u prilogu.

Preuzmite PDF klikom na sliku