Međunarodna konferencija ICAPP Novi Sad

10. i 11. listopada 2019., u Novom Sadu, organiziran je kongres pod nazivom „Međunarodna konferencija o naprednoj proizvodnji i preradi (International Conference on Advanced Production and Processing – ICAPP).
ICAPP je kongres u čijem su fokusu istraživanja koja se tiču suvremene proizvodnje i prerade u različitim područjima tehnologije. Matična institucija ICAPP-a je Tehnološki fakultet Novi Sad i Univerzitet u Novom Sadu, a prvom ICAPP konferencijom je obilježeno 60 godina od osnivanja Tehnološkog fakulteta Novi Sad. Prvi ICAAP je okupio preko 300 znanstvenika i istraživača iz cijelog svijeta
Glavni organizator skupa bila je i izv. prof. dr. sc. Senka Vidović, suradnik na ByProExtract projektu, ujedno i prodekanica za znanost na Tehnološkom fakultetu u Novom Sadu.
Članovi ByProExtract tima, prof. dr. sc. Stela Jokić, voditeljica projekta, suradnice na projektu Silvija Šafranko i Marija Banožić su aktivno sudjelovale na skupu s posterskim priopćenjima o rezultatima rada na projektu.