XIII. Susret mladih kemijskih inženjera 2020.

Silvija Šafranko i Marija Banožić, suradnice na ByProExtract projektu su sudjelovale na Susretu Mladih Kemijskih Inženjera, koji se održao 20. i 21. veljače na Fakultetu kemijskog inženjerstva i tehnologije u Zagrebu. Na skupu su poster prezentacijom predstavile dio istraživanja vezanih za projekt.
Susret mladih kemijskih inženjera prvi put je održan u veljači 1996. na Fakultetu kemijskog inženjerstva i tehnologije Sveučilišta u Zagrebu i od tada se tradicionalno održava svake dvije godine. Zamišljen je kao skup na kojem mladi kemijski inženjeri, ali i oni iz srodnih struka, mogu steći prva iskustva u prezentaciji rezultata vlastitih istraživanja. Ove godine održao se po 13. put, a na njemu je sudjelovalo preko 200 sudionika sa 149 radova, od kojih je 25 usmenih izlaganja.