Usavršavanje iz statističkih metoda u Londonu

U periodu od 11. do 14. lipnja 2019. godine na University College London, UK član našeg projektnog tima, izv. prof. dr. sc. Ines Banjari je pohađala intenzivno usavršavanje iz statistike. Edukacija je organizirana od strane UCL Research Support Centre i UCL Department fo Statistical Science pod vodstvom prof. Rumana Omar. Navedeno usavršavanje dio je planiranih projektnih aktivnosti u drugoj godini provedbe projekta ByProExtract. Ovo je prvo od ukupno tri usavršavanja iz naprednih statističkih metoda koje će pohađati prof. Banjari tijekom trajanja projekta. Cilj ovih usavršavanja je primjenom naprednih statističkih metoda i izradom predikcijskih modela podići razinu kvalitete rezultata koji se objavljuju u časopisa čime članovi projektnog tima konkuriraju za objavu rezultata projekta u nekim od najprestižnijih časopisa na svijetu. Osim što se povećava vidljivost rezultata projekta i rad projektnog tima, ali i Prehrambeno-tehnološkog fakulteta Osijek kao nositelja projekta.