Kreirala Đurđica Ačkar July - 8 - 2018 Comments Off on Suradnici na projektu izv. prof. dr. sc. Stela Jokić i doc. dr. sc. Antun Jozinović gosti emisije „Produženi vikend“ na Osječkoj TV

U emisiji „Produženi vikend“ na Osječkoj TV u ponedjeljak 18. lipnja 2018. godine uživo su gostovali izv. prof. dr. sc. Stela Jokić i doc. dr. sc. Antun Jozinović gdje su predstavili novi eko-inovativni prehrambeni proizvod FLIPSOS s kojim su studenti PTFOS-a osvojili ove godine prvo mjesto na studentskom natjecanju „Ecotrophelia“. Ovo natjecanje održava se već 5. godinu zaredom u Hrvatskoj na Prehrambeno – biotehnološkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Cilj natjecanja je poticanje studentske inovativnosti i kreativnosti, stvaranje novih eko-inovativnih proizvoda te njihov plasman i promocija na nacionalnom i europskom tržištu. Ovaj proizvod će se predstaviti i na daljnjem europskom natjecanju u listopadu u Parizu. FLIPSOS predstavlja rezultat rada na projektu FUNEXFOOD, a pripremljen je pod mentorstvom doc. dr. sc. Antuna Jozinovića.

O samom proizvodu i natjecanju više saznajte iz TV priloga.

.