Dvoje suradnika na projektu dobitnici državne nagrade za znanost

Kreirala Đurđica Ačkar March - 1 - 2017 Comments Off on Dvoje suradnika na projektu dobitnici državne nagrade za znanost

U Hrvatskome saboru 29. prosinca 2016. održana je svečana dodjela Državnih nagrada za znanost. Nagrade ovogodišnjim dobitnicima uručili su predsjednik Hrvatskoga sabora, ujedno i predsjednik Odbora za dodjelu nagrada Božo Petrov, te ministar znanosti i obrazovanja prof. dr. sc. Pavo Barišić. Državnom nagradom za znanost za 2015. godinu nagrađeno je 29 znanstvenika, od kojih je devetero sa Sveučilišta u Osijeku. Dobitnici nagrada s Prehrambeno-tehnološkog fakulteta Osijek su izv. prof. dr. sc. Stela Jokić (Godišnja nagrada za znanost za značajno znanstveno dostignuće u području biotehničkih znanosti) te dr. sc. Antun Jozinović (Godišnja nagrada za znanstvene novake za značajno istraživanje u području biotehničkih znanosti), oboje suradnici na projektu FUNEXFOOD. Cjeloviti članak o dodijeljenim nagradama objavljen je u Sveučilišnom glasniku (broj 21), kao posebnom prilogu u Glasu Slavonije od 13. siječnja 2017., koji možete pogledati u cijelosti, kao i na web portalu Glasa Slavonije.

.