IHC 2022

U suradnji s kolegama s Agronomskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, prezentiran je rad “Hyperspectral i m aging in Penicillium spp. infection detection”. Zaključak ovog rada je da: Hiperspektralno snimanje omogućuje nedestruktivnu analizu bioloških uzoraka. Analiza na hiperspektralnoj kameri Specim IQ otkrila je spektralne karakteristike za sedam sorti jabuka zaraženih s Penicillium expansum. Spektralna refleksija u vidljivom 400 700 nm), kao i u infracrvenom valnom duljinom 700 1000 nm) daje rezultate u kojima se može detektirati prisutnost patogenog okoliša. Moguće je uočiti razlike u spektrima zdravih jabuka i onih koje su zaražene Penicillium spp. Ovo istraživanje pokazalo je mogućnost korištenja hiperspektralne kamere Specim IQ za otkrivanje infekcije Penicillium-om na jabuke.