Festival znanosti (22. – 27. travnja 2024.) na Prehrambeno-tehnološkom fakultetu Osijek

Prehrambeno-tehnološki fakultet Osijek već tradicionalno sudjeluje u organizaciji Festivala znanosti. To je manifestacija koja se u Hrvatskoj kontinuirano organizira od 2003. godine s ciljem približavanja znanosti javnosti kroz informiranje o aktivnostima i rezultatima na području znanosti, poboljšavanje javne percepcije znanstvenika, te motiviranje mladih ljudi za istraživanje i stjecanje novih znanja. Organizatori Festivala znanosti su Sveučilišta u Splitu, Zagrebu, Rijeci, Zadru i Osijeku u suradnji s Tehničkim muzejom Nikola Tesla i British Councilom, a pod visokim pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Tema ovogodišnjeg Festivala znanosti je “INTELIGENCIJA”. Radionice na PTFOS-u za djecu predškolskog, osnovnoškolskog i srednjoškolskog uzrasta počinju u ponedjeljak 22. travnja 2024. od 9 sati. Održat će se i predavanje pod naslovom “Umjetna inteligencija u obrazovanju”, a posterski radovi će biti dostupni na web stranici Fakulteta.

Popis radionica:

“Voćni genijalci” (9 – 13 h) (PTFOS, Franje Kuhača 18),

“Emotivna inteligencija – rastemo uz lijepe riječi” (9 – 13 h) (PTFOS, Franje Kuhača 18),

“Inteligentna rješenja direktno iz prirode” (10 – 13 h) (PTFOS, Franje Kuhača 18),

“Sladoledni užitak za moždani boljitak” (10-13 h) (PTFOS, zgrada Rektorata).

Predavanje:

Juraj Bilić (CARNET) “Umjetna inteligencija u obrazovanju” (PTFOS, Franje Kuhača 20, Vijećnica).

Posteri

“Primjena umjetne inteligencije u prehrambenoj industriji “

“Inteligentne organske molekule”

„Uradi sam - umjetna neuralna mreža“

“Inteligentno upravljanje vodama”

“Inteligentna ambalaža za pakiranje voća i povrća”

*Biti će dostupni od 22. do 27. travnja 2024. na mrežnim stranicama PTFOS-a. http://www.ptfos.unios.hr/

Pozivamo sve zainteresirane da poprate aktivnosti Festivala znanosti i ove godine te doznaju nešto novo i zanimljivo iz svijeta znanosti.

S poštovanjem,

Voditeljica Festivala znanosti na Prehrambeno-tehnološkom fakultetu Osijek