Na jesen počinje Sveučilišni integrirani prijediplomski i diplomski studij Farmacija na Sveučilištu u Osijeku

Integrirani preddiplomski i diplomski studij Farmacija

Završetkom Integriranog preddiplomskog i diplomskog studija Farmacija stječe se akademski naziv magistar/ra farmacije (mag. pharm.).

Izvoditelji zajedničkog studijskog programa su Medicinski fakultet Osijek i PTFOS Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku. Studij traje 5 godine (10 semestra, 300 ECTS bodova).

Magistri farmacije nakon završetka studija moći će se zaposliti u javnim i bolničkim ljekarnama, visokoškolskim institucijama, farmaceutskoj industriji, u istraživačkim, proizvodno-tehnološkim, analitičkim laboratorijima, marketingu lijekova, registraciji lijekova, Agenciji za lijekove i medicinske proizvode i drugim javno-zdravstvenim institucijama.

Postoji visoka razina usklađenosti i usporedivosti ovog studijskog programa s razmatranim studijskim programima europskih sveučilišta što je u skladu sa smjernicama Europske komisije i u duhu Bolonjskog procesa koji među glavnim ciljevima promiče mobilnost studenata i nastavnika u europskom sveučilišnom prostoru.