PTE, JOPI, JOPRI - izvanredni ispitni rok, 6. 4. 2020.

Poštovani studenti,

Slijedom trenutne epidemiološke situacije neće se održati izvanredni ispitni rok (6. 4. 2020.).

Sukladno preporukama UNIOS-a vezanim za održavanje i način polaganja kolokvija/parcijalnih ispita i ispita, nastavnici Katedre za tehnološke operacije započeli su s prilagodbom načina provjere ishoda učenja, odnosno udaljenog održavanja ispita za što je potrebno određeno vrijeme kako bi osmislili način koji će osigurati neovisnu provjeru ishoda učenja svakog studenta te će istodobno biti dostupna svakom studentu na isti način.

Stoga vas molim za malo strpljenja s obzirom da je ova udaljena provjera znanja novost za nas nastavnike, jednako kao i za vas studente.

Trenutno razmatramo više mogućnosti, a jedna od njih je da prvo održavamo on-line provjeru teorijskog znanja studenata, što smo u „regularno“ vrijeme provodili tijekom usmenog ispita, a nakon toga održimo računski dio ispita (također on-line).

U svakom slučaju, uskoro ćemo vam predstaviti naš prijedlog, nakon čega ćemo zatražiti vaše mišljenje te ćemo se zajednički dogovoriti o mogućnosti održavanja prvog takvog ispitnog roka u mjesecu svibnju 2020.

Naravno, bit će nam potrebna i vaša pomoć kako bi provjeru ishoda učenja „na daljinu“ održali na najbolji mogući način u danim okolnostima.

Stoga vas molim da svi studenti koji žele pristupati on-line ispitima, aktivno sudjeluju u ispunjavanju kratkih on-line anketa i kratkom „probnom testu“, koji će imati za cilj prikupljanje informacija o tehničkim mogućnostima implementacije i provedbe on-line ispita.

Poziv za sudjelovanje u anketama i probnom testu uputiti ćemo vam na isti način kao i ovu obavijest, putem web stranice „Oglasna ploča“.

…do nove obavijesti, budite vrijedni, aktivno sudjelujete u nastavi, učite i ostanite doma!

Lijep pozdrav,

prof. dr. sc. Mirela Planinić