Obavijest o polaganju pismenog ispita iz engleskog i njemačkog jezika

Poštovani studenti,

Evo osnovnih informacija o polaganju ispita za svaki kolegij:

Njemački jezik 1 -  Preddiplomski studij

S obzirom da smo u 1.semestru pisali kolokvij iz gramatike, pismeni ispit iz njemačkog jezika sadržavat će sljedeće zadatke:

2. Postavljanje pitanja na tekst

3. Provjera vokabulara iz nastavnih sadržaja (lekcije iz udžbenika)

Studenti koji su dobili negativnu ocjenu na gramatičkom kolokviju, osim ova tri zadatka, rješavat će još i gramatičke zadatke (gradivo prvog semestra).

Posljednji zadatak (provjera vokabulara i ključnih fraza) uveden je jer neće biti usmenog ispita zbog novonastale situacije. Prvi ispitni rok je 16.6. Termine ostalih ispitnih rokova možete pronaći na stranici fakulteta. Ispit ćete pisati u sustavu Merlin. Prije ispitnog roka stavit ću nove obavijesti na Merlin.

Njemački jezik 2 -  Preddiplomski studij

Pismeni ispit iz njemačkog jezika sadržavat će sljedeće zadatke:

3. Podvlačenje pasivnih struktura u tekstu

4. Provjera vokabulara iz nastavnih sadržaja (lekcije iz udžbenika)

Njemački jezik – Diplomski studij

Pismeni ispit iz njemačkog jezika sadržavat će sljedeće zadatke:

3. Podvlačenje pasivnih struktura u tekstu

4. Provjera vokabulara iz nastavnih sadržaja (lekcije iz skripte)

Posljednji zadatak (provjera vokabulara i ključnih fraza) uveden je jer neće biti usmenog ispita zbog novonastale situacije. Prvi ispitni rok je 16.6. Termine ostalih ispitnih rokova možete pronaći na stranici fakulteta Ispit ćete pisati u sustavu Merlin. Prije ispitnog roka stavit ću nove obavijesti na Merlin.

Engleski jezik – Diplomski studij

Pismeni ispit iz engleskog jezika sadržavat će sljedeće zadatke:

2. Postavljanje pitanja na tekst

3. Provjera vokabulara iz nastavnih sadržaja (lekcije iz udžbenika)

Oni studenti koji su dobili pozitivnu ocjenu iz gramatičkog kolokvija i koji su zadovoljni svojom ocjenom, pišu samo ova tri zadataka. Posljednji zadatak uveden je jer neće biti usmenog ispita. Oni studenti koji su dobili negativnu ocjenu ili nisu zadovoljni ocjenom pišu još (osim gore navedenih zadataka) i sljedeće zadatke:

1. Podvlačenje pasivnih struktura

2. Prebacivanje 3 postavljena pitanja u neupravni govor

3. Pisanje jedne pogodbene rečenice na hrvatskom koju je potrebno prevesti na engleski

Ne zaboravite prijaviti ispitni rok na koji se odlučite izaći.

Iznimno ove akademske godine, iz svima poznatih razloga, ispit iz engleskog i njemačkog jezika sastojat će se samo od pismenog ispita.

Za sva pitanja i eventualne nejasnoće, stojim vam na raspolaganju.

Sretno svima.

doc. dr. sc. Antonija Šarić