Opasnosti vezane uz hranu, vježbe

Poštovane/i,

vježbe će se odvijati prema rasporedu u privitku.

Dio vježbi vezan uz parazite provest će se u Laboratoriju za biologiju (Kuhačeva 20, suteren, prostorija 20/20S). Studenti trebaju doći najkasnije 5 minuta ranije (10:55 h) ispred dvorišta fakulteta (kolni ulaz iz Kuhačeve ulice br. 20), gdje će ih dočekati kolegica Marček. Obavezno ponesite masku za lice i laboratorijsku kutu.

Što se dijela vježbi vezanih uz mikrobiološke i kemijske opasnosti tiče, studenti mogu samostalno ući kroz kolni ulaz u Kuhačevoj 20 i dvorištem doći do Laboratorija za toksikologiju. Lokacija laboratorija i ostale važne informacije navedene su u skripti propisa (dostupna u Merlinu ili ovdje), pa se mole studenti da ih prouče prije dolaska. Ujedno je potrebno pročitati uvodni opis sljedećih vježbi radi razumijevanja njihove svrhe i analitičkih načela: K2, K4, K5, K6, K7 i M2. Svaka grupa treba za potrebe provedbe vježbe K6 donijeti jedan zamrznuti uzorak mesa (cca 50 g). Također, svaka grupa treba donijeti dva različita uzorka hrane (50 g) koju želi analizirati u sklopu vježbe M2. Preporučam sirovo mlijeko, ali izbor prepuštam vama. Vježba K5 može uključivati analizu uzorka žita (50 g) koji donesete, iako će dobiveni rezultati biti orijentacijske naravi zbog trenutnih okolnosti.

Lp, tk