Pismeni ispit iz engleskog jezika

Obavijest o polaganju pismenog ispita iz engleskog jezika

Poštovani studenti,

Pažljivo pročitajte sljedeću obavijest kako biste bili upoznati sa zadacima koji vas očekuju u pismenom, a samim time i uspješni u rješavanju istih.

Engleski jezik 1- Preddiplomski studij

Studenti koji su položili 1. parcijalni ispit, drugi dio ispita polagat će 16.06.2020., dakle zajedno sa svima ostalima, u redovnom roku.

Izgled ispita i vrste zadataka će se naravno razlikovati kod onih koji polažu samo dio gradiva i onih koji polažu cjelokupno gradivo.Za one studente koji su gramatičke sadržaje položili u 1. parcijalnom, pismeni će sadržavati sljedeće zadatke:

1. Prijevod odabranog dijela teksta

2. Postavljanje pitanja

3. Provjera vokabulara ( Glossary)

Studenti koji polažu cjelokupno gradivo, osim ova tri zadatka, rješavat će još i gramatičke zadatke ( one gramatičke kategorije koje smo obradili u prvom semestru- pasiv, gl. vremena, pogodbene rečenice).

Posljednji zadatak ( provjera vokabulara i ključnih fraza) uveden je kako studenti ne bi morali donositi svoj Glossary na fakultet na uvid. Naglasak pri ovoj provjeri će biti na onim riječima koje smo zajednički obradili tijekom predavanja.

Ne zaboravite prijaviti ispitni rok na koji se odlučite izaći.

Engleski jezik 2-Preddiplomski studij

Izgled ispita i vrste zadataka će se naravno razlikovati kod onih koji polažu samo dio gradiva od onih koji polažu cijelu godinu.

1. Prijevod odabranog dijela teksta

2. Pisanje sažetka

3. Postavljanje pitanja

4. Provjera vokabulara ( Glossary)

Studenti koji polažu cjelokupno gradivo, osim ova tri zadatka, rješavat će još i gramatičke zadatke ( pasiv, pogodbene rečenice, upravni/ neupravni govor).

Iznimno ove akademske godine, iz svima poznatih razloga, ispit iz engleskog jezika sastojat će se samo od pismenog ispita.

Za sva pitanja i eventualne nejasnoće, stojim vam na raspolaganju.

Sretno svima.

mr.sc. L.Budić